Magyar aranyérmek a szegedi Világkupán
  • 2013.05.11. 10:43
  • |
  • Frissült: 2013.05.11. 12:37

Négy magyar győzelmet hozott a Szegeden zajló gyorsasági kajak-kenu Világkupa szombat délelőttje.

Szombaton délelőtt rendezték a szegedi gyorsasági kajak-kenu Világkupán az első döntőket. A Maty-éren napos idő fogadta a versenyzőket, úgyhogy az időjárás nem szólt bele a küzdelmekbe. A magyar versenyzők négy-négy arany- és ezüst-, valamint két bronzérmet gyűjtöttek a szombat délelőtti 500 és 1000 méteres döntőkben.

A női kajakosok 500 méteres döntőjében volt érdekelt Kozák Danuta, ám a Londonban két olimpiai aranyérmet szerző kiválóságunk nagy csatában kikapott és a harmadik lett. A számot Ruzicic-Benedek Dalma nyerte meg, aki már szerb színekben versenyez. Az hozzátartozik az igazsághoz, hogy Benedeknek ez már maga a válogató, míg Kozák a két hét múlva esedékes vb-válogatóra hangol.

Nem kellett sokat várni az első magyar aranyéremre, Vad Ninetta és Kárász Anna kettőse ugyanis egy jó hajrával, az utolsó métereken nyerte meg K-2 500 méteres fináléját. Nem tőlük vártuk az első helyet, de örültünk ennek a meglepetésnek. Magyar páros Áder János köztársasági elnöktől vehette át az aranyérmeket.

A férfikajak egyesek ezerméteres versenyén a német Max Hoff egyértelmű győzelmet aratott, a mezőny többi tagja csak bottal ütötte a nyomát. Gere Bálint a hetedik lett, Szalai Tamás pedig a kilencedik.

C-1 1000 méteren a Pekingben olimpiai aranyat szerző Vajda Attila, illetve a fiatal Varga Dávid jó szerepléséért szurkolhattunk. Egy másik olimpiai bajnok, a német Sebastian Brendel nyerte meg a számot, Vajda lett a második, Varga pedig csak a legvégén csúszott le a dobogóról, negyedikként zárt.

Fotó: MTI

A K-2 1000 méteres távján Kökény Roland és Dombi Rudolf, olimpiai bajnok kettősünk állt rajthoz. A magyar egység jól kezdett, nagyon ellépett a mezőnytől, ám a végére az oroszok nagyon felzárkóztak a mieinkre. Félhajónyi hossz azért megmaradt a végére, így újabb aranyérmet szerzett a magyar csapat.

Vasbányai Henrik és Mike Róbert is aranyéremmel örvendeztetett meg bennünket. A kenu kettesek 1000 méteres döntőjében nagy csatában bizonyultak jobbnak a cseh riválisnál. Szabó Gábor ésForgó Christopher a nyolcadik lett ugyanebben a számban.

K-1-ben Bara Alexandra a nyolcadik helyen végzett 1000 méteren. Medveczky Erika betegség miatt nem tudott rajthoz állni.

Az 1000 méteres K-2-esek női versenyében totális magyar uralom volt: a Hagymási RékaHorváth Alexandra Enikő egység végzett az első,  Szabó Petra és Szilvásy Nóra pedig a második helyen végzett. Érdekesség, hogy célfotó döntött a két magyar páros kettes közt.

Az olimpiai ezüstérmes Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás és Pauman Dániel összetételű kajak négyesnek egy jó kezdés után csúszott ki a kezéből a győzelem. A szerbek állhattak a dobogó legtetejére, a mieink a második helyen zártak.

A kenu négyesek versenyében (1000 m) csak három induló volt, abból kettő magyar. Itt orosz győzelem született.